ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Witacze miejscowości

witacz PROVINCE

witacz PROVINCE

Klasyczny i elegancki witacz montowany przy wjazdach do miast lub gmin. Z łatwością wkomponuje się w otoczenie, któremu doda uroku i przyjaznego charakteru. Do wyboru pięć gałek dekoracyjnych.

OPIS I CENY

icon PDF
witacz WENECJA

witacz WENECJA

Witacz miejscowości pasujący stylistycznie do linii produktów WENECJA, która charakteryzuje się nowoczesnością i oryginalnością. Wykonany z blachy stalowej ocynkowanej i pomalowanej.

OPIS I CENY

icon PDF

Witacze miejscowości to nie znaki drogowe, są jednak konstrukcjami, które można spotkać właśnie na poboczach głównych dróg dojazdowych, w punktach granicznych, gdzie kończy się jedna miejscowość, a zaczyna druga. Najczęściej przyjmują postać przydrożnych tablic oraz znaków, montowanych przy wjazdach do wsi i miasteczek, a dokładnie na ich obrzeżach. Wyróżniają je dość pokaźne rozmiary, sprawiające, że witacze są doskonale widoczne nawet z dużej odległości. Zamieszczane na nich informacje powinny cechować się odpowiednią wielkością, aby bez problemu można było dostrzec je podczas jazdy samochodem.

Czym są witacze miejscowości?

Witacze miejscowości zawierają nazwę konkretnej miejscowości, niekiedy również jednostki administracyjnej, w której się ona znajduje. Czasem umieszcza się tam również jej herb, logo, mapkę, hasło reklamowe, wskazówki dotyczące najważniejszych lokalnych atrakcji turystycznych, czy nazwy miast partnerskich. Ławo więc się domyślić, że takie tablice odgrywają w pierwszej kolejności rolę informacyjną – wskazują kierowcom lokalizację, w której w danej chwili się oni znajdują. W efekcie jest to niezwykle przydatny element przestrzeni publicznej.

To stabilne, ale również estetyczne konstrukcje wykonane z trwałych materiałów, które mogą służyć przez długie lata. Ze względu na to, że witacze miejscowości są przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, tworzy się je z surowców odpornych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak niskie oraz wysokie temperatury, silny wiatr, słońce, deszcz, czy śnieg. Z uwagi na miejsce, w którym się one znajdują, trzeba zatroszczyć się o to, aby ich montaż był dokonany precyzyjnie i gwarantował stabilność konstrukcji, przekładającą się na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Witacze miejscowości – funkcja informacyjna oraz dekoracyjna

Inną funkcją, jaką spełniają witacze miejscowości, jest powitanie przyjeżdżających osób (lub odpowiednio ich pożegnanie i zaproszenie do kolejnych odwiedzin). Zdarza się, że tego rodzaju tablice są na tyle charakterystyczne, że urastają do rangi symbolu typowego dla konkretnej lokalizacji, mają więc duże znaczenie dla promocji regionu. To wizytówka danego miejsca, warto więc zadbać, aby robiła ona dobre pierwsze wrażenie na turystach i innych osobach.

Walory wizualne takich tablic są uwypuklane przez ich staranne wykonanie oraz dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Przywiązywanie uwagi do detali sprawia, że witacze miejscowości mogą być jednocześnie ważnym elementem ozdobnym. Efekty wizualne są w tym przypadku gwarantowane przez ciekawy design, interesujący dobór kolorystyki, czy też wyposażenie w donice, w których umieszcza się kwietne kompozycje.

Witacze miejscowości to nowoczesne, oryginalne, klasyczne i eleganckie konstrukcje, które dzięki swojej uniwersalności potrafią dopasować się do każdego otoczenia, a nawet dodać mu uroku i przyjaznego charakteru. Takie tablice powinny znajdować się przy wjeździe do każdej wsi oraz mniejszego, jak i większego miasta.

Polecane kategorie: