ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Lustra drogowe i parkingowe

lustro drogowe UNIWERSALNE 1

lustro drogowe UNIWERSALNE

Lustra drogowe z akrylu lub Polymiru, okrągłe lub prostokątne. Umożliwiają poprawę bezpieczeństwa na drogach, skrzyżowaniach, parkingach, niebezpiecznych wyjazdach ze stref wewnętrznych, eliminując martwe punkty. Biała rama z czerwonymi elementami odblaskowymi sprawia, że lustra są doskonale widoczne. Są wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, dopuszczone do montażu na drogach publicznych.

OPIS I CENY

icon PDF
lustro drogowe ODPORNE

lustro drogowe ODPORNE

Skuteczność gwarantowana aż do temperatury -20° C.
Bez względu na temperaturę i stopień wilgotności na lustrze nie osadza się para.
W ciągu dnia lustro absorbuje ciepło i uwalnia je, aby nie dopuścić do osadzania się szronu i pary na powierzchni.
Lustra odporne na szron i parę nie wymagają instalacji elektrycznej!

OPIS I CENY

icon PDF
lustro drogowe CYCLOMIR

lustro drogowe CYKLOMIR

Lustro CYKLOMIR, zostało zaprojektowane w celu zmniejszenia liczby wypadków z udziałem rowerzystów, którzy są coraz częstszymi uczestnikami ruchu drogowego. Lustra CYKLOMIR umieszczone na skrzyżowaniach, znacznie zwiększają widoczność pojazdów jednośladowych dla kierowców ciężarówek i autobusów.

OPIS I CENY

icon PDF
lustro wielofunkcyjne 2 KIERUNKOWE

lustro wielofunkcyjne 2-KIERUNKOWE

Lustra zamontowane przy wyjazdach z garażu i parkingu, zmniejszają zagrożenie kolizji pojazdów wynikające z ograniczonej widoczności. Ułatwiają także parkowanie samochodów na ograniczonej powierzchni. Dostępne 4 kolory ramki, kształt owalny lub prostokątny w różnych rozmiarach.

OPIS I CENY

icon PDF
lustro parkingowe VUMAX

lustro parkingowe VUMAX

Lustra, które zapewniają większą widoczność, nie zajmując dużo miejsca. Dzięki dużemu stopniowi wypukłości, lustra te umożliwiają kontrolę otoczenia z większej odległości, w porównaniu z lustrami 2-kierunkowymi. Idealne do zastosowania przy wyjazdach z parkingów, przy bramach wyjazdowych, itp. Mogą być mocowane w pionie lub poziomie. 

OPIS I CENY

icon PDF

Lustra drogowe i parkingowe – zastosowanie

Lustra drogowe i parkingowe są niezwykle ważnym elementem ruchu drogowego i najczęściej znajdują się w miejscach niebezpiecznych, gdy nie możemy zauważyć samochodu nadjeżdżającego z niewidocznej strony. Także pomocne w podziemnych garażach, kiedy zza ostrego zakrętu można nie dostrzec innego pojazdu. Lustra drogowe oraz parkingowe mają niezwykle szerokie zastosowanie, a bogaty asortyment produktów na rynku pozwala z łatwością drogowy element. Jeżeli chcesz zapoznać się z charakterystyką, różnymi wariantami luster oraz z ich wykonaniem, serdecznie zachęcamy do dalszego czytania.

Lustra drogowe – charakterystyka

Ze względu na zewnętrze zastosowanie luster, wykonane są one z trwałych materiałów, które zabezpieczą element przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi oraz odkształceniami mechanicznymi. Poprzez połączenie wszystkich tworzyw, lustra wyróżniają się:

  • odpornością na uderzenia, żółknięcia, pęknięcia, wszelkie czynniki atmosferyczne (szron, grad, mróz nawet do -20 stopni Celsjusza).
  • absorbcją ciepła i uwalnianiem go, dzięki czemu na lustrach nie osadza się szron, a w czasie upalnych dni – para.
  • Zabezpieczeniem przed promieniem UV dzięki specjalnej powłoce, która pokrywa drogowe lustra.
  • Sprawnym montażem dzięki specjalnym i wytrzymałym uchwytom.

Lustra drogowe i parkingowe – zastosowanie

Lustra drogowe oraz parkingowe mają niezwykle szerokie zastosowanie i stawiane są nie tylko przy niebezpiecznych zakrętach. To także bezpieczny element różnych skrzyżowań, niebezpiecznych wyjazdów zwłaszcza ze stref wewnętrznych. Lustra drogowe zdecydowanie eliminują martwe punkty, co znacznie zapobiega wypadkom drogowym i wypadkom z udziałem rowerzystów.

Parkingowe lustra mają na celu zmniejszenie zagrożenia kolizji pojazdów, która wynikają z ograniczenia widoczności. To także element ułatwiający parkowanie, kiedy niektóre obiekty np. w postaci parkingowych słupów są niewidoczne i pomagają zapobiec zarysowaniu pojazdu.

Jak dobrać lustra drogowe i parkingowe?

Oferujemy lustra z przeznaczeniem do zastosowania na drogach, wjazdach i parkingach. Ze względu na użyte do budowy materiały, dzielimy je na:

  • POLYMIR – lustra wykonane z tego materiału, są nietłukące, nieodkształcalne, odporne na uderzenia, pokryteą powłoką ochronną UV.
  • P.A.S. – lustra wykonane z tego materiału, są nietłukące, nieodkształcalne, odporne na uderzenia, pokryteą powłoką ochronną UV a dodatkowo odporne na zarysowania, antystatyczne, z gwarancją wydłużoną o 2 lata.
  • STAL NIERDZEWNA – lustra nietłukące, odporne na promieniowanie UV, bardzo trwałe. Także w wersji odpornej na szron i parę bez wymaganej instalacji elektrycznej i bez wzgledu na stopień wilgoci, do -20C.
  • SPIENIONE PCV – ramy luster wykonane z tego materiału sa odporne na żółknięcie, peknięcia i posiadają wysoką trwałość.
  • ŻYWICA TERMOPLASTYCZNA – ramy luster z żywicy są odporne na żółknięcie oraz promieniowanie UV.

Do każdego lustra dostarczamy uchwyty służące instalacji na ścianie, słupie okrągłym lub prostokątnym w przekroju. Uchwyty posiadają certyfikaty na wytrzymałość porywów wiatru do 183 km/h.

Lustra drogowe i parkingowe – Podsumowanie

Drogowe oraz parkingowe lustra są jednym z ważniejszych elementów w miejscach niebezpiecznych skrzyżowań i zakrętów, gdyż pomagają zauważyć nadjeżdżający pojazd jednośladowy, ciężarówkę, autobus czy rowerzystę. Szeroki wybór pozwala dostosować odpowiedni kształt i wariant lustra. Niektóre z nich mają czerwono-biały obwód, aby były łatwiej zauważalne, co sprawdzi się w przypadku mniej widocznych przestrzeni, na przykład w pobliżu rozrośniętych drzew. Dowolne kształty owalów, prostokątów, a także wielofunkcyjne elementy znajdą swoje zastosowanie w nawet najbardziej niebezpiecznych miejscach.