ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Progi zwalniające

separator pasow KAUCZUKOWY

separator pasów KAUCZUKOWY

Wyznaczają strefy parkingowe, oczekiwania lub ciągów pieszych. Kocie oczka na końcach separatorów i elementy odblaskowe białe zwiększają ich widoczność w nocy. Wykonane z barwionego kauczuku.

OPIS I CENY

icon PDF
prog zwalniajacy WYSPOWY

próg zwalniający WYSPOWY

Duży i bardzo widoczny próg umożliwiający ograniczenie prędkości pojazdów na drodze. 6 elementów kauczukowych barwionych na czerwono po obróbce anty–UV. Z taśmami odblaskowymi trójkątnymi.

OPIS I CENY

icon PDF
prog zwalniajacy Z PODUSZKA

próg zwalniający Z PODUSZKĄ

Próg działający jak poduszka, łagodnie spowalniając ruch pojazdów. Wykonany z żółtego i czarnego kauczuku.

OPIS I CENY

icon PDF
prog zwalniajacy ZOLTO CZARNY 1

próg zwalniający ŻÓŁTO-CZARNY

Montowane w celu ograniczenia prędkości pojazdów. Moduł żółty i czarny w dwóch wysokościach. Dobrze widoczne w dzień i w nocy.

OPIS I CENY

icon PDF

Progi zwalniające – rodzaje

Progi zwalniające są często niezbędnym elementem stosowanym na jezdniach i służą do ograniczenia prędkości poruszających się pojazdów. Najczęściej występują na terenie osiedli, w pobliżu szkół i przedszkoli, gdzie istnieje podwyższone ryzyko potrącenia. Istnieje kilka rodzajów progów, które mają inne zastosowanie. Kauczukowy separator pasów wyznacza strefy parkingowe czy strefy oczekiwania. Cechują się widocznym odblaskiem, który zwiększa ich widoczność. Zwalniający prób wyspowy jest dość szerszy i ogranicza prędkość pojazdów na drodze. Próg ze specjalną poduszką w sposób łagodny spowalnia ruch i wykonany jest z kauczuku. Każdy z nich ma inne elementy, które zwiększają widoczność i w sposób bezpieczny ograniczają prędkość poruszających się pojazdów.

Ile kosztuje próg zwalniający?

Ceny progów zwalniających różnią się w zależności od wyboru konkretnego modelu. Jednak można przyjąć, iż koszt elementu drogowe wacha się w granicach 80-150 zł. Choć istnieją również progi zwalniające, których cena idzie 200 zł wzwyż. Aby dostać szczegółowe informacje na temat konkretnego modelu, najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą.

Jaka jest wysokość progu zwalniającego?

Podobnie jak w przypadku ceny, wysokość progu zależy od modelu, który chcemy zakupić. Jednak maksymalna wysokość sięga 10 centymetrów, a w niektórych przypadkach kilkunastu. Wszystko zależy od zastosowania, jakie pragniemy uzyskać, kupując dany próg. Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy konstruowane są w sposób w pełni bezpieczny dla kierowców, a informujące znaki pomagają wcześniej poinformować kierowców o zbliżającym się progu, który dodatkowo widoczny jest poprzez elementy białych pasów czy odblasków.