ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Malowarki drogowe i farby

malowarka linii 3 KOLOWA

malowarka linii 3-KOŁOWA

Idealne narzędzie do malowania krótkich linii. Jeden aerozol, spust na wysokości dłoni, doskonale prosta linia o szerokości 80 mm. Podajnik ze stali ocynkowanej ogniowo zapewnia ostrość malowanej linii i jest demontowalny dla łatwiejszego czyszczenia.

OPIS I CENY

icon PDF
malowarka linii 4 KOLOWA

malowarka linii 4-KOŁOWA

Urządzenie wysokiej jakości o wysokiej stabilności dzięki 4 kółkom, umożliwiające równoczesne nakładanie 2 warstw farby za pomocą 2 aerozoli. Szerokość linii jest regulowana: 0d 40 do 120 mm. Do malowania pasów wzdłuż krawężnika lub wzdłuż palet, część malująca może być łatwo zainstalowana na zewnątrz wózka. Na wózku znajduje się miejsce na 4 dodatkowe aerozole aby zminimalizować ilość czynności do wykonywania.

OPIS I CENY

icon PDF
farba znakujaca M MARKERS

farba do malowania pasów M-MARKERS

M-marker to nowa linia farby PROCITY. Farby nadają się idealnie do wyznaczania miejsc parkingowych na parkingach zakładowych, alei w halach produkcyjnych lub magazynowych. Precyzyjna dysza umożliwia uzyskanie linii bez „efektu mgły”, jakość farby zapewnia doskonałą widoczność i trwałość namalowanych linii. Wszystko to w wyjątkowej jakości i łatwości użytkowania.

OPIS I CENY

icon PDF
areozole znakujace M MARKERS

aerozole znakujące M-MARKERS

Bardzo wysoka jakość farby, paleta barw dostosowana do wszelkich potrzeb na budowach, nowy korek z zabezpieczeniem. PROCITY z dumą prezentuje swoją nową markę aerozoli M-MARKERS. Idealne do znakowania prac geodezyjnych, malowania tymczasowych linii, wyznaczania stref bezpieczeństwa na budowie, odgradzania w widoczny sposób stref, itd. Podlegają 2-letniej gwarancji.

OPIS I CENY

icon PDF

Malowarki drogowe – do czego służą?

W naszej ofercie znajdują się także praktyczne urządzenia i akcesoria do malowania pasówmalowarka drogowa, wózek do malowania linii oraz szeroki zakres farb. Świetnie nadają się do wszelakich powierzchni utwardzanych zewnętrznych – dróg, parkingów, terenów szkolnych – oraz wewnętrznych – podłóg hal produkcyjnych, magazynów. W kilku słowach – są to urządzenia niezbędne wszędzie tak, gdzie zaistnieje potrzeba namalowania prostych, równych linii. Zarówno malowarka drogowa, jak i wózek do malowania linii umożliwiają te czynności i nie są związane ze skomplikowaną obsługą urządzenia.

Prezentowane urządzenia są kompatybilne ze specjalistycznymi farbami i aerozolami znakującymi. Cechą wyróżniającą jest prosty i nieskomplikowany montaż, wysoka stabilność i precyzja, dzięki czemu malowanie pasów może być wykonywane również przez pracowników niewykwalifikowanych i nie tracić przy tym na wysokiej jakości.

Malowarki drogowe są zaprojektowane w taki sposób, by ich konstrukcja pozwoliła na maksymalnie komfortowe użytkowanie i sprawne oraz dokładne wykonanie oznaczeń na powierzchni jezdni. Profesjonalne narzędzia różnią się od siebie zastosowaniem, a więc tworzeniem różnej szerokości pasów, a także dodatkowymi funkcjami i innowacjami. Wybór zależy także od tego, czy maszyna będzie wykorzystywana do malowania ograniczonej powierzchni w miastach, czy wykonywania większych zleceń np. na autostradach.

Malowarki drogowe – rodzaje

Wyróżnia się trzy rodzaje malowarek, w tym: malowarkę typu laska, malowarkę do pasów oraz maszynę. Narzędzie typu laska służy do oznaczania niewielkich powierzchni, natomiast maszyny i malowarki do pasów przeznaczone są do wykonywania długich i doskonale widocznych oznaczeń na większych powierzchniach. Urządzenia dzielą się także na ilość wbudowanych kół, które odpowiadają za stabilność narzędzia. Poniżej przedstawiamy resztę najważniejszych informacji na temat rodzajów malarek, ich ceny, a także pomagamy dobrać najlepiej dostosowaną malarkę do indywidualnych preferencji.

Malowarka drogowa – od czego zależy cena?

Cena malowarki zależna jest od jej typu oraz ilości kół. Nie da się podać uniwersalnej ceny dla wszystkich maszyn, gdyż niektóre z nich służą do mniejszych, a inne do większych zleceń. Im większa ilość kół, tym większa cena, gdyż koła usprawniają malowanie, a także umożliwiają równoczesne pokrywanie jezdni dwoma warstwami. Przykładowo malarka 3-kołowa służy do zaznaczania krótszych linii, natomiast 4-kołowa odpowiada za malowanie za pomocą 2 aerozoli. Malowarka 3-kołowa kosztuje ok. 400 zł, a 4-kołowa powyżej 1000 zł. Znacznie droższe są maszyny przeznaczone do większych zleceń w postaci oznakowywania pasów np. na autostradach.

Zastosowanie malowarek drogowych

Malarki drogowe są jednym z ważniejszych sprzętów do oznaczania niezbędnych elementów na drodze oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Wpływ na bezpieczeństwo kierowców, przechodniów, rowerzystów i innych osób ma prawidłowe oznakowanie dróg przez różnego rodzaju elementy. Jednym z nich są pasy oraz znaki poziome, które informują o nakazach, zakazach, wolnych miejscach, kierunku poruszania się itd. Malowarki drogowe pomagają w sprawnym i dokładnym zaznaczaniu znaków na jezdni i innych powierzchniach, kiedy niezbędne jest oznakowanie miejsc dla inwalidów, zakazów jazdy, nakazu zatrzymania się, linii przerywanych i ciągłych, przejścia dla pieszych itp.

Jaką malarkę drogową wybrać?

Aby odpowiednio dostosować malarkę drogową do pożądanego zastosowania, należy uwzględnić kilka aspektów, między innymi źródło zasilania, liczbę pistoletów, a także prędkość malowania. Równie ważne jest ciśnienie, które odpowiada za równomierne rozprowadzanie farby na powierzchniach.

Źródło malowania – oznacza zasilanie malowarek drogowych i wyróżnić można urządzenia elektryczne oraz benzynowe. Zasilanie elektryczne jest niezbędne i wybierane wtedy, kiedy wykonujemy oznakowywanie w pomieszczeniach zamkniętych, w magazynach, halach produkcyjnych czy parkingach podziemnych. Natomiast w przypadku zastosowania narzędzi na zewnątrz, znacznie lepiej wybrać malowarkę o zasilaniu benzynowym, gdyż cechują się większą wydajnością.

Liczba pistoletów – malowarki drogowe wyposażone są zazwyczaj w jeden lub dwa pistolety. Podwójna ilość pistoletów umożliwia malowanie dwóch linii drogowych jednocześnie, z czego jedna z nich może być wykonana innym kolorem. Zależne jest to od wyboru farby, które także występują w wielu rodzajach. Wyróżnić można farby cienkowarstwowe, grubowarstwowe, aerozole znakujące i inne spreje o różnych wariantach kolorystycznych.

Prędkość i wydajność – oba parametry odpowiadają za czas wykonywania zlecenia. Jeśli poszukujesz malowarki oznaczającej pasy i znaki na mniejszych powierzchniach, w zupełności wystarczy mniejszy sprzęt o wydajności około 3,2l/min oraz prędkości malowania 127m/min. W przypadku większych zleceń oraz powierzchni sprawdzi się malowanka z minimalną wydajnością 5l/min i prędkości oznakowywania 150m/min.