ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Wiaty dla palących i popielnice zewnętrzne

wiata dla palaczy LUKOWA

wiata dla palaczy ŁUKOWA

Nowoczesna i funkcjonalna wiata dla palących. Zapewnia ochronę osób palących przed zmianami pogodowymi. Kabiny dla palaczy doskonale harmonizują z otoczeniem. Idealne rozwiązanie dostosowania się do zmian prawnych. Półkola aluminiowe. Zadaszenie z przeźroczystego poliwęglanu komórkowego z filtrem UV. Szkło boczne wzmacniane, z symbolemi informacyjnymi.

OPIS I CENY

icon PDF
wiata dla palaczy MEDIOLAN

wiata dla palących MEDIOLAN

Nowoczesna i funkcjonalna wiata dla palących. Zapewnia ochronę osób palących przed zmianami pogodowymi. Doskonale harmonizuje z otoczeniem. Opcjonalnie możliwe malowanie dwukolorowe. Słupki metalowe o przekroju kwadratowym, nierdzewne. Zadaszenie z przeźroczystego poliwęglanu komórkowego z filtrem UV.

OPIS I CENY

icon PDF
wiata dla palaczy EKONOMICZNA

wiata dla palaczy EKONOMICZNA

Prosta, solidna i zarazem ekonomiczna wiata dla palących. Pozwala ochronić osoby palące od wiatru i deszczu. Profile wykonane z rurek aluminiowych anodowanych O 50. Zadaszenie i ścianki z przezroczystego poliwęglanu komórkowego. Opcjonalnie kubeł – popielnica.

OPIS I CENY

icon PDF
popielnica stojaca PAPIEROS 1

popielnica stojąca PAPIEROS

Jedyny w swoim rodzaju element małej architektury miejskiej, który:
– zapobiega skutecznie rozrzucaniu niedopałków,
– zapewnia bezpieczeństwo pieszych na ulicach równie dobrze jak zwykłe słupki uliczne,
– pozwoli spełnić nowe regulacje o zakazie palenia w miejscach publicznych
Mały otwór uniemożliwia wrzucanie większych odpadów. Łatwe i szybkie opróżnianie.

OPIS I CENY

icon PDF
popielnica mocowana PAPIEROS

popielnica mocowana PAPIEROS

Popielnica przeznaczona do mocowania przy wiatach lub na ścianach budynków. Czyste, proste i szybkie opróżnianie przez dolną część rury. Płytka do gaszenia papierosa uniemożliwia wrzucanie dużych śmieci.

OPIS I CENY

icon PDF
popielnica stojaca PROVINCE

popielnica stojąca PROVINCE

Słupek idealnie komponuje się z otoczeniem. Stanowiąc element dekoracyjny spełnia też swoje funkcje użytkowe.
Słupek ten: zapobiega skutecznie rozrzucaniu niedopałków, zapewnia bezpieczeństwo pieszych na ulicach równie dobrze jak zwykłe słupki uliczne. Mały otwór uniemożliwia wrzucanie większych odpadów. Łatwe i szybkie opróżnianie.

OPIS I CENY

icon PDF
popielnica stojaca KOSZ

popielnica stojąca KOSZ

Kosz – popielnica z pojemnikiem na piasek 2l, lakierowany, kolor szary. Wiadro wewnętrzne kosza wyjmowane w celu opróżnienia. Popielnica górna wyjmowana celu czyszczenia. Pojemność kosza ok 50 l.

OPIS I CENY

icon PDF
popielnica scienna OKRAGLA

popielnica ścienna OKRĄGŁA

Aluminiowa popielnica to doskonale rozwiązanie do wiat dla palaczy i na przystanki komunikacji miejskiej. Pojemność do 2,5 l, o profilu okrągłym. Opróżniana poprzez otwarcie kluczykiem dolnej klapki.

OPIS I CENY

icon PDF
popielnica scienna SKRZYNKA

popielnica ścienna SKRZYNKA

Eleganckie i nie rzucające się w oczy popielnice przypominające wyglądem skrzynki na listy. Wykonanie ze stali lakierowanej na czarno, płyta umożliwiająca zagaszenie papierosa, pojemność 3 litry.

OPIS I CENY

icon PDF
podporka ESTORIL

 

podpórka ESTORIL

Podpórki umożliwiają wygodne oparcie się pasażerów w obrębie przystanków komunikacji miejskiej i wszędzie tam, gdzie dostępna jest ograniczona przestrzeń. Długość 1112 mm. 5 gałek wykończeniowych do wyboru.

OPIS I CENY

icon PDF
podporka OSLO

 

podpórka OSLO

Wygodna alternatywa dla ławek w miejscu, gdzie brakuje miejsca. Podpórka o dyskretnym wyglądzie, która zapewni komfort użytkownikom. Blacha posiada bezpieczne, zaokrąglone narożniki. Długość 900 mm. Wersja do przykręcania lub wbetonowywania w podłoże. Opcjonalnie dostępna ozdobna podstawa.

OPIS I CENY

icon PDF

Palarnie przemysłowe, popielnice dla palących

Kabiny i wiaty dla palaczy to funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania zapewniające komfort palącym i zapobiegające biernemu zaciąganiu się dymem. Znajdą stałe zastosowanie w zakładach pracy, biurach, restauracjach, hotelach i nie tylko. Kabiny dla palaczy cieszą się dużym powodzeniem również na eventach okresowych, targach, koncertach i konferencjach. Polepsza to organizację pracy, eliminuje problem z niedopałkami, a nowoczesny design samych kabin komponuje się bardzo dobrze z każdym miejscem.

Konstrukcja wiat na palarnie

Konstrukcja wiat, które przeznaczone są na palarnie, zazwyczaj wykonana jest z solidnych i grubych profili stalowych o przekroju kwadratu lub prostokąta. Materiały, które używane są do stworzenia palarni, wykowane są z wysokiej jakości stali węglowej produkcji polskiej lub europejskiej. Wszystkie wiaty zabezpieczone są także przed korozją ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wiaty stalowe są więc cynkowane ogniowo, co zabezpiecza materiał przed korozją, erozją czy zniszczeniem.

Palarnia w zakładzie pracy 

Palarnia w miejscu pracy jest potrzebnym elementem. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo przed pożarem, ale również pokazuje, że pracodawca dba o swoich podwładnych, żeby np. w czasie przerwy nie marzli w zimowym okresie.

Warto także wiedzieć, że posiadanie wiaty dla palaczy na terenie zakładu pracy, korzystanie wpływa zarówno na kwestie formalne, jak i praktyczne. Każdy pracodawca powinien wiedzieć, że prawo pracy zobowiązuje go do zapewnienia warunków wykonywania pracy, które są jak najmniej szkodliwe dla zdrowia, przy obecnym stanie wiedzy i technologii. W związku z tym konieczne jest oddzielenie przestrzeni, w której dozwolone jest palenie. Jest to obowiązek prawny nałożony na pracodawcę przez ustawodawcę.

Popielnica zewnętrzna – w jakich miejscach stosować?

Przestrzenie zewnętrzne, które charakteryzują się dużym natężeniem ruchu potrzebują popielnic zewnętrznych. Takie miejsca to przestrzenie publiczne, stadiony sportowe czy galerie handlowe. Te miejsce w szczególności wymagają popielniczek o większej pojemności niż np. małe biura czy budynku mieszkalne.

Do przestrzeni zewnętrznych, o dużym nasileniu, o wiele lepiej sprawdzą się popielniczki stojące, które mogą pomieścić wiele niedopałków papierosów i mogą mieć nawet kilka osobnych popielniczek, dzięki czemu palacze mogą pozbywać się niedopałków z kilku stron popielniczki.

Wiata dla palaczy – od czego zależy cena? 

Zakup wiaty dla palaczy nie jest tanim przedsięwzięciem, ale jeśli zakup jest przemyślany, a wiata została wykonana z odpowiednich materiałów, jest to inwestycja, która będzie służyła lata.

W zależności od wykonania wiaty dla palaczy oraz jej wielkości ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego czy wiata wyposażona jest w dodatkowe elementy jak ławka, kosz na śmieci czy wentylator.

Nasze kabiny dla palaczy są uniwersalne i umożliwiają ich dowolne wyposażenie o dodatkowe elementy, takie jak różnego rodzaju popielnice, ławki i podpórki do siedzenia. Istnieje możliwość montażu każdego akcesorium z osobna, co jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli dysponujemy ograniczoną przestrzenią na postawienie wiaty dla palaczy.

To, co wyróżnia nasze palarnie to:

  • Inny rozmiar – w ofercie znajdują się wiaty dla palaczy w różnych rozmiarach. Dzięki temu można zaopatrzyć się w naszym sklepie w wiatę do różnych zakładów pracy. W dużych zakładach pracy sprawdzą się wiaty o większych gabarytach, które umożliwiają korzystanie z nich większej grupie osób. Z kolei w niedużych firmach sprawdzą się kosze z popielnicami.
  • Bezpieczna konstrukcja – bezpieczna konstrukcja wiat sprawia, że nie ma znaczenia, ile osób korzysta z wiaty w tym samym momencie. Sposób, w jaki jest zbudowana, pozwala zachować maksimum bezpieczeństwa, które zgodne jest z ustalonymi normami pracy
  • Wygodne i komfortowe rozwiązania – w zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa mniejsza wiaty sprawdzą się tam, gdzie zatrudnianych jest niewielu pracowników. Zapewniają one wygodę i komfort korzystania podczas przerwy na papierosa. Odpowiednio zbudowane wiaty chronią także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i izolują przestrzeń, której dozwolone jest palenie od pozostałych przestrzeni w firmie.

Polecane kategorie: