ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Donice miejskie

donica na drzewa WENECJA

donica na drzewa WENECJA

Donice betonowe o współczesnym wyglądzie, dostarczające nowoczesnego charakteru przestrzeniom publicznym. Dostępne różne kolory i wersje wykończeniowe wnętrza. Nogi z płynna regulacją wysokości. Opcjonalny system nawadniający.

OPIS I CENY

icon PDF
donica na drzewa PROVINCE

donica na drzewa PROVINCE

Stylowe donice chodnikowe na drzewa i krzewy. Pięć rodzajów gałek wykończeniowych do wyboru. Rozmiary 80 x 80 x 75 cm oraz 100 x 100 x 90 cm. Malowane według palety RAL. Regulacja wysokości nóżek. Ścianki boczne ze stali lub drewna.

OPIS I CENY

icon PDF
donice betonowe KWADRATOWE 1

donica betonowa KWADRATOWA

Donice betonowe w różnych wymiarach i rodzaju kruszywa, pozwalają na efektowne wyeksponowanie dużych elementów zieleni przy ciągach pieszych, parkingach itp. Ich kształty i wymiary są doskonałą propozycją do wykorzystania na dużych przestrzeniach. Dodatkowo stanowią doskonałą blokadę wjazdu dla pojazdów.

OPIS I CENY

icon PDF
donice betonowe OKRAGLE

donica betonowa OKRĄGŁA

Donica okrągła o średnicy 95 cm, wykonana z betonu. W zależności od potrzeb klientów możliwość wyboru rodzaju kruszywa. Z łatwością łączy się z elementami ogrodzeń, płytek, schodów i z zabudową posesji.

OPIS I CENY

icon PDF

Rodzaje donic miejskich i ich zastosowanie

Donice miejsce, czyli doskonały sposób na dopełnienie miejskiej przestrzeni i nadanie jej wyjątkowego uroku. Stale rozbudowujące się miasta sprawiają, że zanikają obszary zieleni, które cieszą oko i dekorują miejską przestrzeń. Coraz więcej budynków mieszkalnych, osiedli i placówek państwowych decyduje się na dopełnienie kompozycji donicami, do których można dopasować wieloletnie kwiaty. Mieszkając w mieście lub w budynku mieszkalnym to niezwykle ważne, aby otaczający nas teren wyróżniał się czystością, i dekorował przestrzeń ozdobami w postaci kwiatów czy krzewów, które odciągną wzrok od szarych blokowisk lub zatłoczonych ulic. Poza funkcją dekoracyjną miejskie donice służą jako oddzielenie między jezdnią a drogą dla pieszych. Tworząca się kolumna donic wypełnionych kolorowymi kwiatami umila droga oraz spacery. Wyróżnić można kilka modeli, w tym najpopularniejsze donice betonowe i metalowe.  

Donice na drzewa

Szeroki wybór pozwala dobrać każdy styl donic tak, aby wpasował się w dany obszar. Jeżeli chodzi o donice na drzewa, można wyróżnić produkty o wyglądzie współczesnym, a także klasycznym. Wykonane z wysokich jakościowo materiałów, dzięki czemu będą służyć przez lata w niezmiennym wyglądzie. Innowacyjne rozwiązania w postaci możliwości regulacji wysokości są dodatkowym atutem, a opcjonalny system nawadniania sprawia, że nie ma konieczności tak częstego doglądania roślin, gdyż sprzyjające warunki, jakie panują dzięki tym zastosowaniom, umożliwiają samodzielne rozkwitanie roślin. Można dobrać dopasowane do preferencji donice wykonane ze stali lub drewna, w zależności, w jakiej przestrzeni chcemy, aby się one znajdowały. Jeżeli poszukujemy stylowo wyglądających donic do terenu osiedli strzeżonych, z pewnością można wybrać donice z drewna. Natomiast, jeśli chcemy, aby rośliny przyozdabiały miejską przestrzeń, należy zakupić donice stalowe, które wyróżniają się nadzwyczajną trwałością, dzięki czemu będą zabezpieczone przed jakimikolwiek aktami wandalizmu. Modele prezentują się w różnych rozmiarach, wersjach kolorystycznych i wykończeniem wewnątrz.  

Donice betonowe

Świetny element, który pozwoli na przyozdobienie miejskiej przestrzeni. Można postawić je w dowolnym miejscu, gdyż są odporne na wszelkiego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne lub atmosferyczne. Duże rozmiary sprawiają, że można rozmieścić tam większą ilość pięknych kwiatów lub roślin, które się szybko rozprzestrzeniają. Dzięki temu przyozdobimy przestrzeń, przy której z przyjemnością będzie można siedzieć na ławce i podziwiać elementy natury.

Czy warto inwestować w donice miejskie?

Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu przestrzeni w czystości i porządku, a także chcesz wpłynąć na urokliwy wygląd terenu – zdecydowanie tak. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawi, że przyciągnie wzrok wielu przechodniów i przejeżdżających osób. Być może zadbany obszar wpłynie też na decyzje wandalów, którzy pohamują się przed bezsensownym niszczeniem mienia. Szczególnie polecamy zakup donic miejskich w obszarze osiedli i budynków mieszkalnych. Szara płyta i beton bez elementów zieleni znacznie obniża samopoczucie, a delikatne akcenty roślinne umieszczone w przeznaczonych do tego donicach, upiększą miejskie widoki. Polecane również jako dopełnienie kompozycji publicznych budynków, skwerów czy bulwarów. Jak marka przykładamy szczególną uwagę do jakości sprzedawanych produktów, dlatego też każdy z nich wykonany jest z produktów pozwalających zachować niezmienny wygląd przez lata