ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Odblaski drogowe Kocie Oczka

kocie oczka SZKLANE

kocie oczka odblaskowe SZKLANE

Punktowe elementy odblaskowe do stosowania na krawędziach jezdni w miejscach niebezpiecznych. „Kocie oczka” odbijają światło reflektorów samochodowych i przyciągają w ten sposób uwagę kierowców.

OPIS I CENY

icon PDF
kocie oczka ALUMINIOWE

kocie oczka solarne ALUMINIOWE

Drogowe punktowe elementy mrugające. Zasilane przez panel fotowoltaiczny. Płytki są solidnie chronione przez osłonę aluminiową. Na każdej z dwóch stron znajdują się 2 białe migające diody LED. Wodoszczelne, widoczne z ponad 500 metrów, wytrzymują nacisk 10 ton.

OPIS I CENY

icon PDF
kocie oczka PUSZKA ALUMINIOWA

kocie oczka solarne W PUSZCE

Kocie oczka drogowe o atrakcyjnym wyglądzie, wyposażone w 3 migające diody LED z dwóch stron. Płytki są całkowicie niezależne energetycznie. Skutecznie pokazują niebezpieczne miejsca na drodze. Wykonane z poliwęglanu. 3 kolory diod LED do wyboru: białe, czerwone lub niebieskie. Wytrzymują nacisk 10 ton.
Drugi wariant: w aluminiowej puszce, kocie oczka wpuszczane w jezdnię.

OPIS I CENY

icon PDF
kocie oczka POLIWEGLANOWE

kocie oczka solarne POLIWĘGLANOWE

Punktowe elementy świetlne jezdni, wyposażone w migające
diody, skutecznie oznaczają niebezpieczne miejsca na drodze.
Dzięki panelom solarnym, są niezależne w kwestii zasilania.

OPIS I CENY

icon PDF

Kocie oczka drogowe – punktowe elementy odblaskowe na jezdnię

Zastosowanie elementów odblaskowych na jezdni znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy w warunkach nocnych i złej pogody, zwłaszcza w miejscach generujących wypadki i utratę kontroli nad pojazdem.

Kocie oczy są małymi odblaskowymi punktami, które montowane są w asfalcie. Stosuje się je w celu oznaczenia słabo oświetlonych dróg, przez które słaba widoczność może doprowadzić do drogowej kolizji. Występują między innymi na krawędzie jezdni, na obszarach, na których dopuszczalny jest postój pojazdów na drodze. To także sprawdzone rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się jako oznakowanie niebezpiecznych łuków o bardzo słabej widoczności, a także przy przejściach dla pieszych, które mogą być niewidoczne nocną porą. Kocie oczka drogowe wykorzystywane są również przed progami zwalniającymi, dzięki czemu kierowcy mogą już wcześniej dostrzec zbliżający się próg i bezpiecznie zwolnić.

Barwa a zastosowanie kocich oczek

Wiele kierowców dość często napotyka kocie oczka na krawędziach jezdni, które występują w różnych barwach. Warto wiedzieć, że każdy z poszczególnych kolorów informuję o innym zastosowaniu. Białe oczka służą do sygnalizacji ruchu stałego przy lewostronnych liniach krawędziowych. Do oznaczenia prawej strony krawędzi jezdni używane są kocie oczka czerwone, natomiast żółte – do oznakowywania czasowych zmian organizacji ruchu.

Drogowe kocie oczka – co to takiego?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, są to niezbędne elementy oznakowywania jezdni, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort poruszania się kierowców po drodze. Istnieje wiele wariantów odpowiedniego oznakowywania dróg, natomiast kocie oczka sprawdzą się w przestrzeniach bez występujących lamp drogowych oraz przy niebezpiecznych zakrętach. Rozmaite rodzaje wpływają na łatwy dobór odpowiednich oczek do rodzaju drogi. Szeroka oferta proponuje między innymi pryzmatyczne kocie oczka, kocie oczka okrągłe, wbudowane, zakotwiczane oraz oczka na klej. W zależności od potrzeb każde z nich mogą posiadać dodatkowe elementy, na przykład funkcje mrugania diod, panele solarne zapewniające zasilenie, wodoszczelność i wiele innych innowacji.

Warto wspomnieć także o wykonaniu produktów, które muszą cechować się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Do ich produkcji stosowany jest najczęściej poliwęglan, który potrafi utrzymać nacisk 10 ton. Często chronione osłoną aluminiową są wyjątkowo trwałe i sprawdzone.