ZAPYTAJ O WYCENĘ:

Szlabany parkingowe

szlaban podnoszony UNIWERSAlNY

szlaban podnoszony UNIWERSALNY

Szlaban teleskopowy dostosowany do każdej szerokości wjazdu. Obrót na osi ze stali kwasoodpornej zamontowanej na łożysku kulkowym. Przeciwwaga umieszczona w skrzyni zamocowanej na szlabanie. Blokada szlabanu w pozycji podnoszonej (do nogi obrotowej) i opuszczanej (do słupka ograniczającego) za pomocą zawleczki i kłódki (w zestawie).

OPIS I CENY

icon PDF
szlaban podnoszony POLAUTOMATYCZNY

szlaban podnoszony PÓŁAUTOMATYCZNY

Szlaban półautomatyczny z możliwością płynnej regulacji szerokości między 3 a 4 metry. Szlaban podnosi się obracając na stalowej osi a blokuje opierając o zintegrowaną nogę z podpórką. Zamontowany siłownik pozwala zrównoważyć ciężar szlabanu a przycisk blokady maksymalnie ułatwia jego obsługę.

OPIS I CENY

icon PDF
szlaban obrotowy UNIWERSALNY

szlaban obrotowy UNIWERSALNY

Szlaban obrotowy teleskopowy, posiadający płynną regulację szerokości wjazdu od 3 do 5 metrów. Blokowanie pozycji szlabanu następuje za pomocą śruby a zamknięcie za pomocą kłódki. Drugi słupek blokujący szlaban w pozycji otwartej dołączony do zestawu.

OPIS I CENY

icon PDF
zlaban obrotowy SZEROKI

szlaban obrotowy SZEROKI

Szlaban obrotowy przeznaczony do bardzo szerokich wjazdów 6, 7, lub 8 metrów, wyposażony w podpórkę kołową ułatwiającą jego obsługę. Zamknięcie szlabanu następuje za pomocą zawleczki i kłódki na słupku wspierającym, opcjonalnie kluczem trójkątnym 11.

OPIS I CENY

icon PDF

Szlabany parkingowe (inaczej zapory albo rogatki) są uniwersalnymi urządzeniami dostrzegalnymi w przestrzeni publicznej, jak i na terenach prywatnych. Ich główne funkcje to: odgradzanie pewnego obszaru, zabezpieczanie i blokowanie dostępu nieuprawnionym, utrzymywanie porządku, monitorowanie wjazdu i wyjazdu oraz gwarantowanie bezpieczeństwa. Odpowiadają również za ograniczanie wysokości wjeżdżających na dany teren pojazdów. Szlabany parkingowe oraz różnego typu bramy pozwalają efektywnie kontrolować ruch zarówno samochodów (i to o zróżnicowanej wielkości), jak i pieszych.

Szlabany parkingowe – zastosowanie

Szlabany parkingowe oraz inne zapory o analogicznym przeznaczeniu mają szerokie zastosowanie. Najczęściej można spotkać je na wjazdach na strzeżone parkingi (przy budynkach mieszkalnych, firmach, czy obiektach użytkowych) i przy pojedynczych pasach ruchu. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie znajduje się konkretna ilość miejsc parkingowych, przeznaczona dla określonej grupy osób.

Szlabany parkingowe  – najpopularniejsze rodzaje

Szlabany parkingowe dzieli się zwykle według sposobu otwierania przejazdu i zastosowanego rozwiązania technicznego. Dostępne są szlabany podnoszone oraz obrotowe, teleskopowe, jak i półautomatyczne. Dobierając szlaban parkingowy, należy zwracać uwagę na jego parametry techniczne, takie jak: kształt i długość ramienia (w niektórych przypadkach istnieje możliwość jej płynnej szerokości), czy szybkość otwierania. Zarówno ich montaż, jak i obsługa są łatwe oraz intuicyjne. Bramy stałe lub obrotowe mogą być dodatkowo wyposażone w ograniczniki wysokości, czyli stalowe belki podwieszane na łańcuchach. Można postawić również na estetyczne barierki obrotowe (jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe) o znacznych walorach dekoracyjnych blokowane w pozycji otwartej za pomocą nóżek i zamykane na kłódkę.

Szlabany parkingowe i bramy – kontrola wjazdu i wyjazdu oraz bezpieczeństwo

Szlabany parkingowe oraz bramki to solidne konstrukcje. Wytwarzane są z wysokiej jakości, trwałych materiałów, odpornych na intensywną eksploatację (częste podnoszenie i opuszczanie) oraz działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, wiatr, czy niskie temperatury). Aby szlabany parkingowe były dobrze widoczne, maluje się je białym lakierem oraz wykańcza odblaskowymi taśmami w kolorze czerwonym.

Polecane kategorie: